Sight

Taksim Meydanı

32 tripwolf members like Taksim Meydanı

Taksim Meydanı

Located in the sprawling neighborhood of Beyoglu, this square is the entrance point for day- and nighttime activities

One of the amazing things to do on Taksim Square is people watching. In the evenings, it's a meeting point before starting one's expeditions into Istanbul's nightlife; during the day, myriads of shoppers pass here to enter the famous shopping street Istiklar. It's also a travel hub, since one of Istanbul's few subway stops is located here.

Flickr Taksim Meydanı photos

 • Taksim Meydanı_1
 • Taksim Meydanı_2

Latest Taksim Meydanı reviews (5)

 • You are currently not logged in. or register to write a review.

 • Bagaj.co luggage storage taksim - wifi abholung
  last month report abuse
 • lado asia. dia 10.
  a couple of years ago report abuse
 • Taksim meydani, Istiklal Caddesi a Galata Kulesi V Istanbulu není místa, které by bylo propojeno s tureckými novodobými dějinami tak, jako náměstí Taksim a jeho okolí. Pokud chcete vidět a zažít nějakou demonstraci, stačí zajít na toto náměstí nebo přímo na Třídu Nezávislosti (Istiklal Caddesi), která na Taksimu začíná a pokračuje dál do čtvrti Galata. Právě tato hlavní nákupní třída čtvrti Beyoglu se stala dějištěm počátku Turecké republiky. V té době se ovšem ještě jmenovala „bulvár Grand Rue de Pera“. Náměstí Taksim je nazvané podle kamenné nádrže Taksim z 18. století a právem se pokládá za srdce moderního Istanbulu. Kromě obrovské volné plochy, která vybízí k setkávání, je na náměstí park, kašna a autobusové nádraží. Samozřejmě tu nechybí ani památník založení republiky. V současné době tu potkáte opravdu hodně syrských uprchlíků, kteří vás budou prosit o almužnu nebo lidi prodávající od deštníků, když zrovna prší přes horký čaj v zimě po slunečníky v létě cokoli, co by zrovna místní turisté mohli potřebovat.V neposlední řadě jsou na náměstí instalovány barikády a výjimkou není ani obrněné vozidlo, které tu je zaparkované od nedávných nepokojů. Těžko říct, zda jsou Turci „horké hlavy“, každopádně demonstrace jsou tady na denním pořádku. Ta největší, trvající několik měsíců se stala během volebního období starosty Beyoglu pana Ahmeta Misbaha Demircana, který zveřejnil projekt na výstavbu nákupního centra uprostřed zdejšího parku, což se samozřejmě místním nelíbilo. V projektu měly být pokáceny zdravé stromy a na místě zeleného trávníku měl být vystavěn chrám konzumu. Místní zareagovali okamžitě. Kromě stávek a demonstrací si z parku udělali základní tábor, ve kterém se žilo komunitním životem. Ostatní obyvatelé Istanbulu, kteří si nemohli dovolit ztrácet čas v parku, sem alespoň solidárně nosili potraviny. Průšvih nastal, když se policie snažila shromáždění rozehnat. Cestou po Třídě nezávislosti jsme pak potkali první skupinu těžkooděnců, po které následovala skupina demonstrujících studentů. Právě jedním z jejich spolužáků byl zabitý student- symbol revolty. Demonstrace byla klidná, organizovaná s provolávajícími hesly: „Nikdy nezapomeneme!“Pokračovali jsme okolo demonstrujících směrem na Galatskou věž, která ve čtvrti Karaköy vyrostla v roce 1348 a po dlouhá staletí zaujímala status nejvyšší budovy ve městě. Dominantou je do dnes, i když už není nejvyšší, za poměrně vysoké vstupné se můžete podívat z jejího ochozu na celé historické centrum Istanbulu. (Otevřeno 9:00- 20:00). Návštěvu doporučuji pouze za opravdu dobrého počasí, jinak byste své investice mohli litovat.
  a couple of years ago report abuse
 • This review was translated. See the original review here.
  Taksim Square is the square in Istanbul's heart - not only of Istanbul but of entire Turkey. Between Taksim Square and Galata Tower is Istiklal Caddesi (Freedom Street), the street where the city's best nightlife is centered around.
  a couple of years ago report abuse
 • The starting point for many Istanbul adventures
  last decade report abuse

MY TRIP PLANNER

0

locations added to

how to plan your trip