Lugar de Interés

Plaza Taksim

A los miembros de tripwolf 32 les gusta Plaza Taksim

Plaza Taksim

Situada en el extendido barrio de Beyoglu, esta plaza es el punto de entrada para las actividades de día y de noche. Una de las cosas más divertidas para hacer en la plaza Taksim es observar a la gente. Por las noches, es punto de encuentro antes de empezar tu propia expedición por la noche de Estambul, durante el día, una multitud de compradores pasan por aquí para entrar en la famosa calle comercial Istiklar. Es también un centro de viajes, ya que aquí se encuentra una de las pocas paradas de metro de Estambul.

Flickr Plaza Taksim fotos

 • Plaza Taksim_1
 • Plaza Taksim_2

Las últimas Plaza Taksim reseñas (5)

 • Actualmente no estás conectado. o regístrate para escribir una opinión.

 • Bagaj.co luggage storage taksim - wifi abholung
  hace varios meses denunciar abuso
 • lado asia. dia 10.
  hace varios años denunciar abuso
 • Taksim meydani, Istiklal Caddesi a Galata Kulesi V Istanbulu není místa, které by bylo propojeno s tureckými novodobými dějinami tak, jako náměstí Taksim a jeho okolí. Pokud chcete vidět a zažít nějakou demonstraci, stačí zajít na toto náměstí nebo přímo na Třídu Nezávislosti (Istiklal Caddesi), která na Taksimu začíná a pokračuje dál do čtvrti Galata. Právě tato hlavní nákupní třída čtvrti Beyoglu se stala dějištěm počátku Turecké republiky. V té době se ovšem ještě jmenovala „bulvár Grand Rue de Pera“. Náměstí Taksim je nazvané podle kamenné nádrže Taksim z 18. století a právem se pokládá za srdce moderního Istanbulu. Kromě obrovské volné plochy, která vybízí k setkávání, je na náměstí park, kašna a autobusové nádraží. Samozřejmě tu nechybí ani památník založení republiky. V současné době tu potkáte opravdu hodně syrských uprchlíků, kteří vás budou prosit o almužnu nebo lidi prodávající od deštníků, když zrovna prší přes horký čaj v zimě po slunečníky v létě cokoli, co by zrovna místní turisté mohli potřebovat.V neposlední řadě jsou na náměstí instalovány barikády a výjimkou není ani obrněné vozidlo, které tu je zaparkované od nedávných nepokojů. Těžko říct, zda jsou Turci „horké hlavy“, každopádně demonstrace jsou tady na denním pořádku. Ta největší, trvající několik měsíců se stala během volebního období starosty Beyoglu pana Ahmeta Misbaha Demircana, který zveřejnil projekt na výstavbu nákupního centra uprostřed zdejšího parku, což se samozřejmě místním nelíbilo. V projektu měly být pokáceny zdravé stromy a na místě zeleného trávníku měl být vystavěn chrám konzumu. Místní zareagovali okamžitě. Kromě stávek a demonstrací si z parku udělali základní tábor, ve kterém se žilo komunitním životem. Ostatní obyvatelé Istanbulu, kteří si nemohli dovolit ztrácet čas v parku, sem alespoň solidárně nosili potraviny. Průšvih nastal, když se policie snažila shromáždění rozehnat. Cestou po Třídě nezávislosti jsme pak potkali první skupinu těžkooděnců, po které následovala skupina demonstrujících studentů. Právě jedním z jejich spolužáků byl zabitý student- symbol revolty. Demonstrace byla klidná, organizovaná s provolávajícími hesly: „Nikdy nezapomeneme!“Pokračovali jsme okolo demonstrujících směrem na Galatskou věž, která ve čtvrti Karaköy vyrostla v roce 1348 a po dlouhá staletí zaujímala status nejvyšší budovy ve městě. Dominantou je do dnes, i když už není nejvyšší, za poměrně vysoké vstupné se můžete podívat z jejího ochozu na celé historické centrum Istanbulu. (Otevřeno 9:00- 20:00). Návštěvu doporučuji pouze za opravdu dobrého počasí, jinak byste své investice mohli litovat.
  hace varios años denunciar abuso
 • Taksimplatz ist das einziger Herzplatz, nicht nur von Istanbul sondern gesamter türkei überhaupt. Zwischen Taksim-Platz und Galata-Tower liegt Istiklal Caddesi (Freiheit strasse) und am mitte genau Galatasaray, wo das Leben 24 Std. und 365 tagen und naechten nonstop mit voller geschwindigkeit geht. Tagsüber eher als Shopingcenter und nachts aber (Ca. ab 22.00 h.) beginnt das Nightlive-Leben mit ohne wenn und aber unswar von A bis Z. (Besonders Freitag und Sammstags naechten sind hier natürlich wahnsinn. :)
  hace varios años denunciar abuso
 • The starting point for many Istanbul adventures
  la decada pasada denunciar abuso

MI PLAN DE VIAJE

0

lugares agregados a

Cómo planificar tu viaje