Attraction

Place Taksim

32 membres tripwolf aiment Place Taksim

Place Taksim

Au cœur du quartier tentaculaire de Beyoglu, cette place est un sésame vers une Istanbul en ébullition, de jour comme de nuit – On pourrait se contenter d'observer les passant(e)s sur la place Taksim. Le soir venu, on s'y donne rendez-vous avant de commencer de longues expéditions dans la vie nocturne stambouliote. Pendant la journée, les magasins de la célèbre rue commerçante Istiklal sont envahies par des myriades de client(e)s. La place est aussi un nœud de transports important.

Flickr Place Taksim photos

 • Place Taksim_1
 • Place Taksim_2

Derniers commentaires sur Place Taksim (5)

 • Vous n'êtes pas connecté(e). ou inscrivez-vouspour faire un commentaire.

 • Bagaj.co luggage storage taksim - wifi abholung
  le mois dernier signaler un abus
 • lado asia. dia 10.
  il y a plusieurs années signaler un abus
 • Taksim meydani, Istiklal Caddesi a Galata Kulesi V Istanbulu není místa, které by bylo propojeno s tureckými novodobými dějinami tak, jako náměstí Taksim a jeho okolí. Pokud chcete vidět a zažít nějakou demonstraci, stačí zajít na toto náměstí nebo přímo na Třídu Nezávislosti (Istiklal Caddesi), která na Taksimu začíná a pokračuje dál do čtvrti Galata. Právě tato hlavní nákupní třída čtvrti Beyoglu se stala dějištěm počátku Turecké republiky. V té době se ovšem ještě jmenovala „bulvár Grand Rue de Pera“. Náměstí Taksim je nazvané podle kamenné nádrže Taksim z 18. století a právem se pokládá za srdce moderního Istanbulu. Kromě obrovské volné plochy, která vybízí k setkávání, je na náměstí park, kašna a autobusové nádraží. Samozřejmě tu nechybí ani památník založení republiky. V současné době tu potkáte opravdu hodně syrských uprchlíků, kteří vás budou prosit o almužnu nebo lidi prodávající od deštníků, když zrovna prší přes horký čaj v zimě po slunečníky v létě cokoli, co by zrovna místní turisté mohli potřebovat.V neposlední řadě jsou na náměstí instalovány barikády a výjimkou není ani obrněné vozidlo, které tu je zaparkované od nedávných nepokojů. Těžko říct, zda jsou Turci „horké hlavy“, každopádně demonstrace jsou tady na denním pořádku. Ta největší, trvající několik měsíců se stala během volebního období starosty Beyoglu pana Ahmeta Misbaha Demircana, který zveřejnil projekt na výstavbu nákupního centra uprostřed zdejšího parku, což se samozřejmě místním nelíbilo. V projektu měly být pokáceny zdravé stromy a na místě zeleného trávníku měl být vystavěn chrám konzumu. Místní zareagovali okamžitě. Kromě stávek a demonstrací si z parku udělali základní tábor, ve kterém se žilo komunitním životem. Ostatní obyvatelé Istanbulu, kteří si nemohli dovolit ztrácet čas v parku, sem alespoň solidárně nosili potraviny. Průšvih nastal, když se policie snažila shromáždění rozehnat. Cestou po Třídě nezávislosti jsme pak potkali první skupinu těžkooděnců, po které následovala skupina demonstrujících studentů. Právě jedním z jejich spolužáků byl zabitý student- symbol revolty. Demonstrace byla klidná, organizovaná s provolávajícími hesly: „Nikdy nezapomeneme!“Pokračovali jsme okolo demonstrujících směrem na Galatskou věž, která ve čtvrti Karaköy vyrostla v roce 1348 a po dlouhá staletí zaujímala status nejvyšší budovy ve městě. Dominantou je do dnes, i když už není nejvyšší, za poměrně vysoké vstupné se můžete podívat z jejího ochozu na celé historické centrum Istanbulu. (Otevřeno 9:00- 20:00). Návštěvu doporučuji pouze za opravdu dobrého počasí, jinak byste své investice mohli litovat.
  il y a plusieurs années signaler un abus
 • Taksimplatz ist das einziger Herzplatz, nicht nur von Istanbul sondern gesamter türkei überhaupt. Zwischen Taksim-Platz und Galata-Tower liegt Istiklal Caddesi (Freiheit strasse) und am mitte genau Galatasaray, wo das Leben 24 Std. und 365 tagen und naechten nonstop mit voller geschwindigkeit geht. Tagsüber eher als Shopingcenter und nachts aber (Ca. ab 22.00 h.) beginnt das Nightlive-Leben mit ohne wenn und aber unswar von A bis Z. (Besonders Freitag und Sammstags naechten sind hier natürlich wahnsinn. :)
  il y a plusieurs années signaler un abus
 • The starting point for many Istanbul adventures
  la dernière décennie signaler un abus

MON PLAN DE VOYAGE

0

endroits ajoutés à

comment faire?