Attrazione

Piazza Taksim

32 ai membri di tripwolf piace Piazza Taksim

Piazza Taksim

Situata nel tentacolare quartiere di Beyoglu, questa piazza è l’accesso alla vita diurna e notturna. Una delle cose più belle da fare a Piazza Taksim è guardare la gente. La sera infatti è punto di ritrovo da cui partire per andare a godersi la notte di Istanbul; durante il giorno miriadi di persone passano di qui per accedere alla via coi negozi Istiklar. Poiché una delle poche fermate della metropolitana passa di qua la piazza è anche uno snodo importante per il trasporto pubblico.

Flickr Piazza Taksim fotografie

 • Piazza Taksim_1
 • Piazza Taksim_2

UltimePiazza Taksim recensioni (5)

 • Attualmente non sei collegato. o registrati per scrivere un commento.

 • Bagaj.co luggage storage taksim - wifi abholung
  alcuni mesi fa Notifica di abuso
 • lado asia. dia 10.
  alcuni anni fa Notifica di abuso
 • Taksim meydani, Istiklal Caddesi a Galata Kulesi V Istanbulu není místa, které by bylo propojeno s tureckými novodobými dějinami tak, jako náměstí Taksim a jeho okolí. Pokud chcete vidět a zažít nějakou demonstraci, stačí zajít na toto náměstí nebo přímo na Třídu Nezávislosti (Istiklal Caddesi), která na Taksimu začíná a pokračuje dál do čtvrti Galata. Právě tato hlavní nákupní třída čtvrti Beyoglu se stala dějištěm počátku Turecké republiky. V té době se ovšem ještě jmenovala „bulvár Grand Rue de Pera“. Náměstí Taksim je nazvané podle kamenné nádrže Taksim z 18. století a právem se pokládá za srdce moderního Istanbulu. Kromě obrovské volné plochy, která vybízí k setkávání, je na náměstí park, kašna a autobusové nádraží. Samozřejmě tu nechybí ani památník založení republiky. V současné době tu potkáte opravdu hodně syrských uprchlíků, kteří vás budou prosit o almužnu nebo lidi prodávající od deštníků, když zrovna prší přes horký čaj v zimě po slunečníky v létě cokoli, co by zrovna místní turisté mohli potřebovat.V neposlední řadě jsou na náměstí instalovány barikády a výjimkou není ani obrněné vozidlo, které tu je zaparkované od nedávných nepokojů. Těžko říct, zda jsou Turci „horké hlavy“, každopádně demonstrace jsou tady na denním pořádku. Ta největší, trvající několik měsíců se stala během volebního období starosty Beyoglu pana Ahmeta Misbaha Demircana, který zveřejnil projekt na výstavbu nákupního centra uprostřed zdejšího parku, což se samozřejmě místním nelíbilo. V projektu měly být pokáceny zdravé stromy a na místě zeleného trávníku měl být vystavěn chrám konzumu. Místní zareagovali okamžitě. Kromě stávek a demonstrací si z parku udělali základní tábor, ve kterém se žilo komunitním životem. Ostatní obyvatelé Istanbulu, kteří si nemohli dovolit ztrácet čas v parku, sem alespoň solidárně nosili potraviny. Průšvih nastal, když se policie snažila shromáždění rozehnat. Cestou po Třídě nezávislosti jsme pak potkali první skupinu těžkooděnců, po které následovala skupina demonstrujících studentů. Právě jedním z jejich spolužáků byl zabitý student- symbol revolty. Demonstrace byla klidná, organizovaná s provolávajícími hesly: „Nikdy nezapomeneme!“Pokračovali jsme okolo demonstrujících směrem na Galatskou věž, která ve čtvrti Karaköy vyrostla v roce 1348 a po dlouhá staletí zaujímala status nejvyšší budovy ve městě. Dominantou je do dnes, i když už není nejvyšší, za poměrně vysoké vstupné se můžete podívat z jejího ochozu na celé historické centrum Istanbulu. (Otevřeno 9:00- 20:00). Návštěvu doporučuji pouze za opravdu dobrého počasí, jinak byste své investice mohli litovat.
  alcuni anni fa Notifica di abuso
 • Taksimplatz ist das einziger Herzplatz, nicht nur von Istanbul sondern gesamter türkei überhaupt. Zwischen Taksim-Platz und Galata-Tower liegt Istiklal Caddesi (Freiheit strasse) und am mitte genau Galatasaray, wo das Leben 24 Std. und 365 tagen und naechten nonstop mit voller geschwindigkeit geht. Tagsüber eher als Shopingcenter und nachts aber (Ca. ab 22.00 h.) beginnt das Nightlive-Leben mit ohne wenn und aber unswar von A bis Z. (Besonders Freitag und Sammstags naechten sind hier natürlich wahnsinn. :)
  alcuni anni fa Notifica di abuso
 • The starting point for many Istanbul adventures
  il decennio scorso Notifica di abuso

IL MIO PIANO DI VIAGGIO

0

localitá aggiunta a

organizza il tuo viaggio